Унікальна знахідка в архівних документах розкриває факти про шляхетське минуле родини.
Третій документ канцлера Великого Князівства Литовського Чарторийського де дійсно містяться згадки про представників роду Полюховичів-Серницьких!
Стаття розповідає про унікальні архівні документи XVII-XVIII століть з Варшави, які розкривають історію шляхетського роду Полюховичів-Серницьких. Документи, знайдені завдяки дослідницькій роботі Яна Полюховича в архівах Мінська, Пінська та Кракова, засвідчують участь представників роду в судових справах Речі Посполитої як повноправних шляхтичів з титулом "Urodzionych" (благородних). Стаття містить палеографічний аналіз документів, описує їхні матеріальні особливості (папір ручної роботи, залізо-галове чорнило, воскові печатки), мовні характеристики та історичний контекст.
Список охоплює чоловіків і жінок, українців (29), одного єврея та одного поляка, віком від 14 до 57 років на момент арешту. Переважно це були селяни (27 осіб), але також голови сільради, лісник і червоноармієць.
Село Серники Зарічненського району (нині Вараський район) Рівненської області має багату й складну історію, частиною якої стали репресії радянської влади проти мирних жителів. Завдяки дослідженням Валентини Тумаш, яка опрацювала архівні матеріали та зібрала дані в тому числі з науково-документального видання “Реабілітовані історією” (Рівненська область, Книга сьома), вдалося відновити імена та долі тих, хто постраждав від репресивної машини, але був реабілітований. Публікація в блозі Валентини Тумаш та документальні джерела відкривають правду про злочини тоталітарного режиму та відновлюють справедливість для нащадків.
За переписом 1897 року в Серниках проживало 2549 осіб, із них 932 – євреї (36,5%). Єврейська громада відігравала ключову роль у торгівлі, ремісництві та дрібному підприємництві, що було типовим для містечок Полісся.
Село Серники, розташоване у Вараському районі Рівненської області (історично – Пінський повіт, Мінська губернія), має унікальну історію, пов’язану з єврейською громадою та законодавчими обмеженнями Російської імперії.
Ця стаття розкриває історичний шлях Серників, досліджуючи демографічні особливості, вплив антиєврейського законодавства та долю місцевих жителів, спираючись на архівні документи та сучасні методи історичного аналізу, щоб зберегти пам’ять про унікальну спадщину села.
Ви коли-небудь чули про село, де більшість жителів мають одне і те ж прізвище? У Серниках на Рівненщині живе понад три тисячі людей із прізвищем Полюхович. Це унікальне місце з дивовижними історіями, колоритними персонажами і незвичайними традиціями, які ви знайдете в нашій статті. Дізнайтеся, як жителі цього села відрізняються один від одного, які кумедні ситуації виникають через однакові прізвища та як село зберігає свої старовинні звичаї та спадщину.
Запрошуємо вас до захоплюючої подорожі в Серники — духовний осередок нашого краю та центр паломництва прочан з усієї України та сусідніх країн. Тут знаходиться унікальна архітектурна пам'ятка державного значення — дерев'яна церква «Святого Дмитра Солунського», справжній шедевр монументальної архітектури. Не менш важливим духовним центром є Жіночий монастир Волинської ікони Божої Матері, який засновано у травні 1996 року.
Дізнайтеся більше про унікальне явище в поліських селах Серники та інші Зарічненської ТГ Вараського р-ну Рівненщини, де прізвище Полюхович домінує серед місцевих жителів. Що означає жити в місці, де велика кількість людей має однакові прізвище та ініціали? Як це впливає на їхнє повсякденне життя та комунікацію? Цікаві життєві ситуації, кумедні моменти та справжній дух громади - у нашій новій статті!
В поліських селах Серники, Бір, Соломир та Олександрове Зарічненської територіальної громади Вараського району Рівненщини проживає велика кількість людей із прізвищем Полюхович. Це прізвище тут домінує, що створює безліч цікавих життєвих ситуацій, особливо коли потрібно ідентифікувати мешканців, багато з яких мають однакові ініціали.
Дванадцятирічний кікбоксер з Рівного Захар Полюхович є триразовим чемпіоном України з кікбоксингу WAKO за цей 2023 рік. Займатися даним видом спорту, юний Полюхович, почав ще з садочка - у 5-річному віці.
24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабне вторгнення на всю територію України. З того часу понад 1 рік і 80 днів українські захисники героїчно боронять нашу державу. В даній статті хочемо вшанувати пам’ять Полюховичів, які віддали своє життя відстоюючи Незалежність України!
У свої двадцять один Тетяна вже встигла чимало. Виступила не на одній концертній сцені України та за кордоном. Двічі побувала в зоні АТО. Спробувала себе в амплуа ведучої ювілейних церемоній та весільних гостин і навіть створила дитячий фольклорний колектив при районному Будинку культури.
В травні 2018 року, в селі Серники працювала знімальна група із США. Американці готували повнометражний документальний фільм "The boy from Serniki" про єврейського хлопчика, котрий втік від розстрілу серницьких євреїв у лісі, в роки Другої світової війни.