На Рівненщині американці знімали фільм «Хлопчик із Серник»

В травні 2018 року, в селі Серники працювала знімальна група із США. Американці готували фільм про єврейського хлопчика, котрий втік від розстрілу серницьких євреїв у лісі, в роки Другої світової війни.

Натану Боброву нині за 80, він мешкає в Ізраїлі. Це вже другий приїзд знімальної групи на Рівненщину. Цього разу вони шукали тих людей, хто їздив у Австралію на суд серницького поліцая Іванечка. Проте, із тих свідків вже нікого немає.

Зустрічалися і спілкувалися американці з дітьми свідків, які були в Австралії на суді. Багато цінної інформації розповіла для них Людмила Полюхович – про те, як велися розкопки розстріляних євреїв, як серничани їздили на суд в Австралію.

Її мама, нині покійна Надія Дмитрівна Полюхович, в той період працювала головою Серницької сільської ради, особисто була всі дні на розкопках єврейських поховань, супроводжувала групу серницьких свідків на суд до далекої Австралії. Жінка всі 14 днів перебування групи вела щоденник, де записувала події та власні враження, переживання, які відбувалися кожного дня, прожитого в Австралії.

Хлопець із Серник” (THE BOY FROM SERNIKI) – документальний фільм про Голокост.
Історія людини, яка пережила Голокост!

Він уникнув страти, був свідком вбивств у своїй громаді та спостерігав, як його колишній сусід – обвинувачений нацистський колаборант – вийшов на свободу. Людина, яка пережила Голокост, стикається зі своїм болісним минулим, повертаючись до свого українського села вперше за понад 60 років.

Трейлер документального фільму про Голокост «The Boy From Serniki» – (Хлопчик із Серник)


«ХЛОПЕЦЬ З СЕРНИКІВ» — це повнометражний документальний фільм режисера Пібоді та журналіста Джастіна Кенні, лауреата премій «Еммі», про визначне життя Натана Боброва та долю єврейської громади в Серниках, Україна.

Натану Боброву було лише дев’ять років, коли айнзатцгрупи стратили його матір, чотирьох братів і сестер та понад 800 інших євреїв у Серниках, Україна, у 1942 році. Бобров та його син Дов супроводжували мене, мою дружину та продюсера Дженніфер Нолл та інших наших команду в Україну, щоб ми могли знімати сцени та інтерв’ю для нашого майбутнього художнього документального фільму «Хлопець із Серників». Ми дуже вдячні йому та Дові за те, що вони здійснили подорож і, що важливіше, дозволили нам розповісти його чудову історію.

Багато історій, які розповідаються в “Boy From Serniki“, були б неможливими без роботи Девіда Бевана, який висвітлював перший і єдиний судовий процес над обвинуваченим нацистським колабораціоністом в Австралії.

Зліва направо: Дов Бобров, оператор Федя Грулович, Натан Бобров, режисер Джастін Кенні, продюсер Дженніфер Нолл. Серники, Україна. (травень 2018 р.) Фото Антона Скиби.

Фільм «Хлопець з Серників» гарантує, що історії жертв і тих, хто вижив у Серниках, будуть записані, збережені, передані та відомі майбутнім поколінням.

Ми не можемо змінити минуле, але, як я дізнався раніше цього тижня, ми можемо підняти і зберегти історії Серники. Ворожість, що зростає в багатьох куточках світу, байдужість і навіть майже 80-річний рубіж абсолютно відверто не йдуть у жодне порівняння з нашими колективними та узгодженими зусиллями вшанувати пам’ять жертв і тих, хто вижив у Серниках.

Газета «Полісся»

Loading

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *