Село однофамільців

На околиці Рівненщини, біля самої межі з Білоруссю, розкинулося село Серники. Цікаве воно тим, що у вісімдесяти відсотків його жителів однакове прізвище – Полюхович.

Прізвище Полюхович гордо носять більше двох з половиною тисяч мешканців с.Серники. Одних лише Іванів Івановичів Полюховичів в селі більше шістдесяти, а Іванів – більше тисячі. Цікаво, як же розрізняють однофамільців у селі?

– Розрізняємо людей по вуличних прізвиськах, наприклад, є в селі Цвях, Морози, Кашовари, – розповідає працівник сільської ради Володимир Полховський, – а в книзі, де розписуються Полюховичі при отриманні різних грошових виплат, є спеціальна графа, куди записуються … вуличні прізвиська.

Ось їх скільки, Полюховичів-то!

Листи, які приходять в Серники, листоноші розносять, орієнтуючись на зворотню адресу. У селі ж знають, у кого, де живуть родичі або хто, куди поїхав на заробітки.

Ще село Серники цікаве тим, що в ньому живуть «огіркові барони». Точніше кажучи, у кожного жителя в дворі є величезна теплиця, де вирощують огірки. А реалізовують свою продукцію селяни в основному в сусідню Білорусію.

Бувають іноді в селі Серники і курйози. Оскільки село знаходиться в прикордонній зоні, місцеві жителі часто порушують кордон, відправившись в магазин в Білорусію, або в гості до кумів.

– Іноді буває так, що приходить з міліції запит: мовляв дайте характеристику на порушника державного кордону Івана Полюховича, – розповідає сільський голова, – ось тут і залишається тільки здогадуватися який саме Іван Полюхович порушив кордон.

У селі переконані, що Полюховичі з інших регіонів України та світу походять звідси. Один з вихідців села Серники, Іван Полюхович, був депутатом Верховної Ради. От і вирішили Полюховичі створити специфіковане громадське об’єднання – асоціацію свого імені, точніше, – прізвища. Асоціація Полюховичів має свій банківський рахунок, та займається в першу чергу дослідженням історії своєї сім’ї, пропагандою її традицій, а також наданням матеріальної допомоги тим Полюховичам, які мають потребу в ній, опинившись в скрутному положенні.

Село Серники:
Країна Україна
Рівненська область
Зарічненський район
Сільська рада Серницька

Координати: 51 ° 49\’18\” пн. ш. 26 ° 14\’09\” в. д. / 51.821667 ° с. ш. 26.235833 ° сх. д. (G) (O) (Я) 51.821667, 26.23583351 ° 49\’18\” пн. ш. 26 ° 14\’09\” в. д. / 51.821667 ° с. ш. 26.235833 ° сх. д. (G) (O) (Я)

  • Засноване 1449 р.
  • Площа 69,17 км²
  • Висота центру 141 м
  • Населення ▲ 2716 чоловік (станом на 2007 р.)

Loading

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *