Полюховичі із Серників об’єднуються у Рівному

Традиція вивчати своє коріння, схоже, все більше захоплює жителів нашого міста. Ледве встигли вщухнути пристрасті навколо об’єднання роду Лимичів, як з’явилося нове об’єднання рівнян, щоправда, не родове, а земляцьке.

Понад 40 років Поліна Полюхович пропрацювала вчителем історії в Зарічненському районі у селі Серники, знаменитому тим, що дві третіх його жителів мають прізвище Полюхович. Переселившись сім років тому до Рівного, пані Полюхович не раз зустрічалась із земляками з Зарічненщини. Ці зустрічі, а також професійна цікавість до вивчення історії спонукали появу ідеї об’єднати разом зарічненців, які цікавляться історією рідних сіл та виникненням свого роду. Активну рівнянку підтримали ще декілька однодумців-односельчан і в березні минулого року вони організували в Рівному зустріч жителів села Серники. Понад 70 чоловік, які прийшли на неї, вирішили створити громадську організацію під назвою «Земляцтво Зарічненського району». В жовтні її офіційно зареєстрували.

— Поки що наше земляцтво офіційно налічує близько 30 чоловік, — розповіла п. Полюхович, яку земляки обрали головою об’єднання. — Але ми знаємо, що у Рівному проживає понад 500 сімей з Зарічненського району. Тому запрошуємо їх приєднатися до нашої організації (тел. 63-66-34, адреса: вул. Студентська, 5-а, кв. 36). Умови вступу до Зарічненського земляцтва прості: бути вихідцем з Зарічненщини, поважати своїх земляків, визнавати статут організації, один з пунктів якого передбачає надання землякам при потребі моральної та при можливості матеріальної допомоги, сплачувати членські внески в розмірі 5 грн. в рік.

До речі, поки що в земляцтві зарічненців найбільше саме Полюховичів, хоча є й Костюковичі, Шоломіцькі та інші. Чимало членів земляцтва — це відомі в Рівному люди, зокрема, начальник ЖКП «Паркове» Микола Полюхович, заступник керуючого обласного філіалу банку «Аваль» Анатолій Кирилюк, начальник цеху Рівенської кондитерської фабрики Віра Полюхович.

Loading

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *