Ласкаво просимо!
На головну сторінку


 

Чат Полюховичів

 
   
   
   
   
Авторизация через социальные сети (выберите сайт где зарегистрированы - введите логин и пароль):


или Старая авторизация на сайте:

логин *:
пароль *:
     Регистрация нового пользователя
 Археолог Юрій Полюхович экспедиція в місто стародавніх майя 16-12-2015, 19:00 |
Сайт Полюховичей Археолог Юрій Полюхович экспедиція в місто стародавніх майя

Стаття про Юрія Полюховича - одного з археологів експедиції в місто стародавніх майя, який спеціалізується на цьому історичному пам'ятнику і його наукові роботи присвячені політичному та культурному центру майя - столиці Баакальского (Кістяного) царства. По суті, саме ця держава і є Кощеєве царство з наших казок. Відроги Чьяпасскіх гір утворюють тут природне плато близько 70 м заввишки. Розташований на ньому Паленке це умовна назва руїн на північному сході мексиканського штату Чьяпас. По-іспанськи Паленке означає «палісад», «огорожа». Самі майя називали цей величезний храмовий центр - «Лакам-ха» (Велика вода).

Археолог Юрій Полюхович і провідник сеньйор Ісаіас де ла Пенья Плата навперебій запевняли нас, що Паленке найкрасивіший майяський місто епохи стародавнього царства. І дійсно, фотографувати її - суцільне задоволення! Над заростями сельви піднімаються величні споруди, Квадратна дозорна вежа палацу правителів Паленке в якійсь мірі нагадує дзвіницю Софійського собору в Києві. Стіни палацу прикрашені рельєфами. Більшу частину їх розтягнули по музеям різних країн - Англії, США, Канади. Ще якась частина зберігається тепер в Антропологічному музеї Мехіко, до речі, син архітектора цього музею Педро Раміроса Васкеса одружений на українці Ользі з Одеси та є почесним консулом України в Мексиці. Частина барельєфів палацу Лакам-ха приховано в музеї самого Паленке.

Оригінали зображень, що залишилися увазі відвідувачів Палек, присвячені військовим перемогам: знатні бранці сидять на землі, зі зв'язаними вивернутими руками, з посічені геніталіями, жалюгідні і безсилі перед міццю владики Паленке. Один з барельєфів називають «панеллю з танцюристами», насправді - це, звичайно ж, не танцюристи, це - корчаться в агонії жертви богу війни, яким живцем вирвали нутрощі.

Цікаво, що зображення воєначальників майя ще раз, нехай побічно, підтверджують нашу теорію «Зовнішнього Дара майя». Справа в тому, що в IV столітті н.е. правителі найбільшого міста Мезоамерики - Теотіуакана - підпорядкували військовою силою міста-держави майя. Побиті майяські військові до такої міри були приголомшені своєї неміччю перед воїнами Теотіуакана, що з тих пір завжди одягалися, на манер теотіуаканскіх воєвод. У Паленке є барельєф, на якому зображений черговий майяський цар Кан Бахлан (Змій Ягуар) переможець царства Ехмаль в VII столітті і на ньому шолом і обладунки Теотіуакана! Тобто навіть через три сторіччя, майяські військові намагалися походити на тих, хто їх колись переміг.

А відвідування тисяч міст майя до недавнього часу залишалося тільки просторовим переміщенням по горах і дівочої сельві. Їх ієрогліфи безмовно волали про стародавні перемогах, тріумфуванні, побут і трагедіях. І лише завдяки успіхам у дослідженні писемності майя, досягнутим в останнє двадцятиріччя, древні майя заговорили.

Дешифровка ієрогліфічної писемності стародавніх індійців це робота члена експедиції Юрія Полюховича. Йому належить, доречно похвастати, відкриття прочитання ієрогліфа «зі», завдяки чому тепер можна прочитати такі слова, як «музикант» і «вітруоз», і багато інших. На 80% у наш час розшифровані ієрогліфи майя.

Це результат роботи не тільки Юрія Полюховича, зрозуміло, це праця дослідників із США, Німеччини, Росії, Канади, Австралії та інших країн. Але Юрій Полюхович, можна сказати, спадкоємець основ розшифровки писемності майя, закладених нашим земляком, Юрієм Валентиновичем Кнорозовим (1922-1999), який народився на Харківщині, хоча пізніше він навчався і працював у Москві та Ленінграді-Петербурзі.

Юрій Полюхович обмовився якось ще при першому нашому знайомстві в Києві: «У Гватемалі та Мексиці я спілкувався з ученими, чиновниками, простими людьми, таксистами. І завжди, коли я представлявся «Юрій», у будь-якого виникало тільки дві асоціації з цим ім'ям: Юрій Гагарін і Юрій Кнорозов ». Ось так шанують нашого земляка Юрія Кнорозова на іншому кінці планети. А у нас, в Україні про нього майже ніхто нічого не знає.

До приморського містечка Кампече було 400 км їзди по сильно пересіченій «лежачими поліцейськими» місцевості. Але час пролетів досить швидко, завдяки дивовижному співрозмовнику - потомственному українському археологу Юрію Полюховичу. Потомственному, бо ще дід Полюховича - Василь Бевчук, боєць УПА, займався вивченням майя і навіть у таборах ГУЛАГу не залишив цього заняття. Його онук люб'язно написав для вас, шановні читачі, Майяських ієрогліфами назва нашої улюбленої Батьківщини.

Інтервю з Юрієм Полюховичем. Програма КультЕйра

Сайт Полюховичей Археолог Юрій Полюхович экспедиція в місто стародавніх майя

Сайт Полюховичей Археолог Юрій Полюхович экспедиція в місто стародавніх майя
 

Коментарі

Додавання коментаря

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:

оновити код
Введите код:


Нові теми на форумі:

ТемаАвторВідповідейОстання
Шукають родину Анатолія та Марини Полюхо... Nalench 0 (454240) 16:48, 05.12.2016
Правила поведінки на форумі Nalench 0 (25656) 13:47, 29.11.2016
Дід Петро Якович Полюхович Nalench 1 (22577) 11:52, 21.09.2016
Wielka rodzina i wspaniała hist... uzivis 0 (266443) 00:56, 14.02.2016
Польские корни Nalench 0 (55354) 16:31, 23.01.2016
Про сайт