Село однофамільців

Село однофамільців
На околиці Рівненщини, біля самої межі з Білоруссю, розкинулося село Серники. Цікаве воно тим, що у вісімдесяти відсотків його жителів однакове прізвище - Полюхович.

Прізвище Полюхович гордо носять більше двох з половиною тисяч мешканців с.Серники. Одних лише Іванів Івановичів Полюховичів в селі більше шістдесяти, а Іванів - більше тисячі. Цікаво, як же розрізняють однофамільців у селі?

- Розрізняємо людей по вуличних прізвиськах, наприклад, є в селі Цвях, Морози, Кашовари, - розповідає працівник сільської ради Володимир Полховський, - а в книзі, де розписуються Полюховичі при отриманні різних грошових виплат, є спеціальна графа, куди записуються ... вуличні прізвиська.

Ось їх скільки, Полюховичів-то!

Листи, які приходять в Серники, листоноші розносять, орієнтуючись на зворотню адресу. У селі ж знають, у кого, де живуть родичі або хто, куди поїхав на заробітки.

Ще село Серники цікаве тим, що в ньому живуть «огіркові барони». Точніше кажучи, у кожного жителя в дворі є величезна теплиця, де вирощують огірки. А реалізовують свою продукцію селяни в основному в сусідню Білорусію.

Бувають іноді в селі Серники і курйози. Оскільки село знаходиться в прикордонній зоні, місцеві жителі часто порушують кордон, відправившись в магазин в Білорусію, або в гості до кумів.

- Іноді буває так, що приходить з міліції запит: мовляв дайте характеристику на порушника державного кордону Івана Полюховича, - розповідає сільський голова, - ось тут і залишається тільки здогадуватися який саме Іван Полюхович порушив кордон.

У селі переконані, що Полюховичі з інших регіонів України та світу походять звідси. Один з вихідців села Серники, Іван Полюхович, був депутатом Верховної Ради. От і вирішили Полюховичі створити специфіковане громадське об'єднання - асоціацію свого імені, точніше, - прізвища. Асоціація Полюховичів має свій банківський рахунок, та займається в першу чергу дослідженням історії своєї сім'ї, пропагандою її традицій, а також наданням матеріальної допомоги тим Полюховичам, які мають потребу в ній, опинившись в скрутному положенні.

Село Серники:
Країна Україна
Рівненська область
Зарічненський район
Сільська рада Серницька

Координати: 51 ° 49\'18\" пн. ш. 26 ° 14\'09\" в. д. / 51.821667 ° с. ш. 26.235833 ° сх. д. (G) (O) (Я) 51.821667, 26.23583351 ° 49\'18\" пн. ш. 26 ° 14\'09\" в. д. / 51.821667 ° с. ш. 26.235833 ° сх. д. (G) (O) (Я)

Засноване 1449 р.
Площа 69,17 км²
Висота центру 141 м
Населення ▲ 2716 чоловік (станом на 2007 р.)
Коментарі
Додати коментар
Добавить свой комментарий:
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Это код:
оновити, якщо не видно коду
Введите сюда:
Схожі статті:
26.03.2011
Поліське село Серники – особливе. Тут майже 70 відсотків місцевих мешканців носять одне й те ж прізвище. У школі в одному класі у багатьох учнів, крім прізвища співпадають, ще й імена та по батькові. Для того, щоб якось розрізняти один одного, чи не
21.07.2011
Традиція вивчати своє коріння, схоже, все більше захоплює жителів нашого міста. Ледве встигли вщухнути пристрасті навколо об’єднання роду Лимичів, як з’явилося нове об’єднання рівнян, щоправда, не родове, а земляцьке - Полюховичі.
20.05.2012
Прізвище Полюхович (Poluchowicz) словотворення бере свій початок, як і походження в Польщі. Лінгвісти, ці слова є похідними від слова "поле". Вони стверджують, що слово було, коли вони почали очищення як державні населення, що проживають в середині
вибрати фон